Uczniowski Klub Kolarski Prostki na 77. Przełajowych Mistrzostwach Polski.

W dniach 11 – 12.01.2014r. w Bieganowie (Powiat Słubicki) odbyły się 77. Przełajowe Kolarskie Mistrzostwa Polski. W zawodach wzięli udział członkowie Uczniowskiego Klubu Kolarskiego Prostki (UKK Prostki). Zawody rozegrano we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy startowali w trzech z nich:  Junior Młodszy (24 miejsce zajął Michał Gosko), Junior (20 miejsce zajął Dawid Chudek) oraz Kobiety Juniorki Młodsze, w której startowała Magda Bałdyga. Po defekcie prawego pedała, pokonując ostatnie 100m biegnąc z rowerem na plecach,  ostatecznie zajęła 8 miejsce.
Udział w mistrzostwach był uwieńczeniem startów w cyklu Pucharów Polski w Kolarstwie Przełajowym, w których nasi zawodnicy godnie reprezentowali gminę, niejednokrotnie zajmując miejsca na podium.
Osiągane wyniki są  efektem wieloletnich treningów pod okiem trenerów: Dariusza Gajdzińskiego oraz Waldemara Grygo.
Działalność klubu od lat wspierają sponsorzy oraz lokalne władze samorządowe – Gmina Prostki oraz Powiat Ełcki. Zarząd UKK Prostki składa serdeczne podziękowania zawodnikom oraz Wójt Gminy Prostki Bożenie Walerii Bagan za wsparcie w promowaniu sportu.