Publiczne Gimnazjum Prostki w Finale Makroregionów Coca Cola Cup 2016 w Warszawie!!!

Dzień 17.05.2016 zapiszę się złotymi zgłoskami w historii szkoły. Piłkarze po bardzo emocjonujących rozgrywkach przeszli przez trzecią rundę rozgrywek i zameldowali się w Finale Makroregionalnym Coca Cola Cup 2016, który odbędzie się w Warszawie. Już oficjalnie można ogłosić, że drużyna prowadzona przez Jakuba Lasotę znalazła się w najlepszej czwórce z województwa Warmińsko- Mazurskiego. Na rozgrywkach makroregionalnych będą po 4 najlepsze drużyny z województw: Warmińsko- Mazurskiego, Podlaskiego, Kujawsko- Pomorskiego oraz Mazowieckiego. Wracając do dzisiejszych zmagań. Na obiekcie orlik w Prostkach rozegrano III rundę turnieju Coca Cola Cup. W skład grupy wchodził gospodarz PG Prostki, Gimnazjum nr 2 Ełk, Gimnazjum nr 1 Pisz oraz Publiczne Gimnazjum Dźwierzuty. Emocje były do końca, dosłownie do ostatniej sekundy meczu, gdyż o awansie decydował bilans bramek.

Wyniki spotkań:
PG Prostki- Gim. Nr 2 Ełk 0:0
PG Dźwierzuty- Gim. Nr 1 Pisz 2:0
PG Prostki- PG Dźwierzuty 3:2
Gim. Nr 2 Ełk- Gim. Nr 1 Pisz 5:1
PG Prostki – Gim. Nr 1 Pisz 5:0
Gim. Nr 2 Ełk- PG Dźwierzuty 2:0

Klasyfikacja końcowa: Bilans bramek
1. PG Prostki 7pkt. 8:2
2. Gim. Nr 2 Eł 7pkt. 7:1
3. PG Dźwierzuty 3pkt. 4-5
4. Gim. Nr 1 Pisz 0 pkt. 1-12

Skład PG Prostki: Mateusz Pieloch(K), Dawid Kondratowicz(1gol), Hubert Chaponiuk, Bartosz Iżbicki(6goli), Szymon Gotowt(1gol), Marcin Kozikowski, Dawid Borczuch, Adam Karwowski, Miłosz Zyskowski, i Mateusz Ziółkowski.

Podziękowania dla wszystkich osób, które pomogły w organizacji turnieju!.Wszyscy trzymajmy kciuki 29.05.2016 od godz. 9:00, wtedy właśnie zacznie się rywalizacja na Finale Makroregionalnym. Gratulujemy drużynie Publicznego Gimnazjum w Prostkach za ten fantastyczny rezultat.

Ze sportowym pozdrowieniem
Jakub Lasota