Warsztaty psychologiczne w Warszawie na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS

W sobotę 20 lutego 2016 roku uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w warsztatach psychologicznych w Warszawie na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Zaproszenie na warsztaty było formą podziękowania naszej szkole za udział w badaniu psychologicznym polskiej młodzieży w Internecie.

Badanie polegało na przeprowadzeniu przez panią Małgorzatę Wrabec indywidualnych, rejestrowanych wywiadów z gimnazjalistami. Stanowi ono część projektu ogólnoeuropejskiego badania młodzieży EU Kids Online prowadzonego od 2009 roku w 21 krajach europejskich.

W sobotnich warsztatach uczestniczyło 17 naszych uczniów. Opiekę nad młodzieżą sprawowali Anna Ponichtera i Jakub Lasota. Zajęcia zostały przeprowadzone przez doświadczonego psychologa pana Marka Kozłowskiego.    Tematem przewodnim warsztatów była „autoprezentacja”. Młodzież zapoznała się z efektem pierwszego wrażenia podczas ważnych wydarzeń, takich jak egzaminy, matura, prezentacja czy rozmowa kwalifikacyjna. Każdy człowiek jest wówczas narażony na wystąpienia publiczne i tym samym na ocenę ze strony osób trzecich. Istnieje wtedy możliwość zaprezentowania siebie oraz stawienia czoła nowym wyzwaniom. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z technikami autoprezentacyjnymi. Dzięki licznym ćwiczeniom odkryli, jak wielką siłę komunikacji stanowi mowa ciała i emisja głosu.

Oprócz naszych gimnazjalistów w warsztatach wzięli również udział ich rówieśnicy ze szkół warszawskich i podwarszawskich. Po zajęciach uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Uniwersytetu. Mieli także możliwość zwiedzić gmach Uczelni. Ostatnim punktem zwiedzania była restauracja uniwersytecka Kardamon, w której nasza młodzież i opiekunowie zostali poczęstowani pysznym obiadem.

Dyrekcja Publicznego Gimnazjum w Prostkach składa serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Prostki Pana Mirosława Orłowskiego za współfinansowanie wyjazdu młodzieży na warsztaty do Warszawy.

Podziękowania należą się również Pani Małgorzacie Wrabec i Panu Markowi Kozłowskiemu, Iwonie Olkowicz oraz Pawłowi Wilk ze stowarzyszenia „Wiatraki Mazur” za miłe przyjęcie, poświęcony czas, przyjazną atmosferę, ciekawe zajęcia oraz przekazanie przydatnej wiedzy.