Rowerowy maraton MTB w Prostkach

Baw się wspólnie Z zawodnikami Gwiazdy Północy w dniu 14 sierpnia 2016 r. - stadion leśny w Prostkach

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy maraton rowerowy MTB, który odbędzie się 14 sierpnia w Prostkach! Impreza jest jednym z etapów zawodów Gwiazdy Północy, które organizuje Cezary Zamana - jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy! Urodzony w Ełku Mistrz Polski, zwycięzca Tour de Pologne. Gwiazda Północy składać się będzie z III etapów: EŁK 13.08 - PROSTKI 14.08 - SYPITKI 15.08. Zawodnicy mogą startować we wszystkich trzech maratonach lub w jednym wybranym.

W zawodach organizowanych przez Zamana Group mogą brać udział nie tylko wytrawni kolarze, ale również mniej wprawieni zawodnicy oraz całe rodziny z dziećmi. Taka jest właśnie idea Gwiazdy, w której do wyboru dla uczestników będą trzy dystanse o różnym stopniu trudności - Hobby (6-12 km), Fit (25-35 km) oraz Mega (50-60 km).

Gwiazda Północy to wyjątkowa impreza rowerowa, która skierowana jest do osób pragnących w sposób aktywny spędzić kilka dni wśród mazurskiej przyrody. Zapraszamy na rodzinną wyprawę rowerową w kameralnej atmosferze. Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Prostki. Biuro zawodów, start oraz meta dla uczestników stanie na stadionie leśnym w Prostkach. Zapisy 14 sierpnia od godziny 8:00. Zapraszamy.

Dla mieszkańców Gminy Prostki udział w maratonie na dystansie Hobby za darmo.

Kaucja za numer startowy w maratonie na dystansie Fit i Mega wynosi 20 zł.

Szczegóły na stronie internetowej www.gwiazda.zamanagroup.pl

Program zawodów
niedziela

• 8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
• 10.20 - start dystansu Hobby 11 km dla dzieci i rodzin
• 11.30 - start dystansów Fit, Mega
• 11.45 - Mini wyścigi na bieżni Stadionu Leśnego Prostki (200m, 400m, 800m)
• 11.45 - 14.30 -Sportowa strefa zabaw dla dzieci prowadzona przez animatorów sportu - pracowników Urzędu Gminy Prostki i instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury Prostki
• 15.30 - dekoracja II etapu Gwiazdy Północy
• 16.00 - zakończenie

Zapraszamy serdecznie
Wójt Gminy Prostki
Cezary Zamana- Zamana Group
MTB Prostki Klub Kolarski